do kasy suma: 0,00 zł
Rozporządzenia UE odnośnie owadów i larw
Rozporządzenia UE odnośnie owadów i larw

Nie jesteś pewny, czy aby na pewno owady są dla Ciebie zdrowe? Dziś odpowiemy na to nurtujące pytanie!

 

Produkcja naszych robaczków jest szczególnie wymagająca - musi spełniać wszystkie normy od hodowli po sprzedaż. Także nie bój się i spróbuj już dziś!

Poniżej kilka dyrektyw i zatwierdzeń, iż produkcja jest bezpieczna dla Ciebie :)

 

• 1 stycznia 2018r. weszło w życie rozporządzenie wydane przez UE, zgodnie z którym owady zostały sklasyfikowane jako tzw. "nowa żywność" - (pełny tekst: https://eur-lex.europa.eu/legal-content/EN/TXT/?uri=CELEX:32015R2283). Rozporządzenie stanowi, iż aby dany gatunek mógł zostać sklasyfikowany jako "nowa żywność" musi zostać wprowadzony do obrotu w krajach europejskich - takowa klasyfikacja tyczy się właśnie mealworms (tenebrio molitor). 

• Kolejnym warunkiem jest złożenie wniosku o zatwierdzenie i w ten sposób mącznik jest wprowadzony do obrotu w krajach UE - pełną listę wniosków znajdziecie tutaj: https://ec.europa.eu/food/safety/novel_food/authorisations/summary-applications-and-notifications_en.

• 24 listopada 2020r. EFSA wydała oświadczenie uznające mącznika za bezpieczną żywność. To oświadczenie jest podstawą przyszłych działań legislacyjnych UE, które mają zostać wydane w czerwcu 2021r. (https://efsa.onlinelibrary.wiley.com/doi/epdf/10.2903/j.efsa.2021.6343)

• Nasze robaczki produkowane są na fermie w Czechach. Tamtejsza produkcja jest zatwierdzona i nadzorowana przez Państwową Administrację Weterynaryjną. Obróbka odbywa się tylko i wyłącznie na terenie firmy w ściśle higienicznych warunkach i procedurach produkcyjnych HACCP.

• W celu spełnienia wymagań higienicznych i bezpieczeństwa produkt jest poddawany testom laboratoryjnym na początku i na końcu okresu przydatności do spożycia.

 

Kolejne dokumenty i legislacje ze strony UE będą na bieżąco publikowane - w razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl