do kasy suma: 0,00 zł

CHIPSY

W tej kategorii oferujemy chipsy z robaków o różnych smakach. Komisja Europejska niedawno uznała jadalne owady za produkty nowej żywności, które są bezpieczną alternatywą dla mięsa i mogą być sprzedawane na europejskim rynku. Różnego rodzaju robaki spożywa niemal 2 miliardy osób na całym świecie w krajach Afrykańskich, Azjatyckich i w Australii.
Nawet częściowa rezygnacja z mięsa i produktów mięsnych na rzecz jadalnych robaków może w dużym stopniu przyczynić się do zmniejszenia problemu głodu na świecie.
Chipsy z robaków stanowią niezwykle oryginalną przekąskę, która umożliwia zaspokoić głód między posiłkami, to również znakomity wybór na imprezę.
Warto zauważyć, że takie chipsy są bogate w cenne składniki odżywcze, które mają niezwykle pozytywny wpływ na ludzki umysł i ciało.
Ponadto chipsy ze świerszczy (z mąki ze świerszczy) są znacznie bardziej ekologiczne od klasycznych przekąsek, jakie można znaleźć w zwykłych sklepach.

Dlaczego warto spożywać owady zamiast mięsa?

Chipsy z owadów jadalnych to produkt spożywczy, który jest wykonany z mąki ze świerszczy oraz przypraw. Robaki stanowią alternatywę dla mięsa, natomiast chipsy ze świerszczy to doskonały zamiennik niezdrowych przekąsek i właśnie chipsów, które zawierają wiele szkodliwych substancji. Chipsy z owadów są pełne wartościowych elementów odżywczych, które wpływają na działanie organizmu i pozwalają uzupełnić pewne braki, na przykład białka.

Chipsy z robaków – wartości odżywcze

Jadalne owady są bardzo zdrowe, gdyż posiadają mnóstwo cennych składników odżywczych, które znakomicie wpływają na ludzki umysł i organizm, a jednocześnie produkt ten jest pozyskiwany w znacznie bardziej ekologiczny sposób niż mięso. Wytwarzanie robaków, z których można zrobić chipsy, jest znacznie tańsze, a ich hodowla pochłania znacznie mniejszą ilość wody i produkuje znacznie mniej dwutlenku węgla.
Chipsy ze świerszczy zawierają mnóstwo cennego białka, które jest łatwo przyswajalne. Warto zauważyć, że produkt ten nie zawiera glutenu, za to jest bogaty w witaminę B12, a także żelazo, wapń i witaminę B2. Regularne spożywanie chipsów wykonanych z mąki ze świerszczy pozwala pozbyć się zbędnych kilogramów, poprawia masę mięśniową, stabilizuje poziom cukru we krwi, poprawia nastrój, opóźnia starzenie się i poprawia pracę mózgu oraz serca.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl