do kasy suma: 0,00 zł

OWADY NA SŁODKO

W tej kategorii oferujemy owady na słodko, czyli jadalne robaki w rożnych formach, między innymi w batoniku.
Smaczne i zdrowe przekąski z owadami (między innymi prażonymi larwami chrząszcza Buffalo). Dodatek w postaci owadów sprawia, że dany produkt staje się na przykład batonem energetycznym, który charakteryzuje się znakomitym smakiem, ale również i wysoką zawartością łatwo przyswajalnego białka (niemal 15% z 10% dodatku larw chrząszcza Buffalo). Takie produkty nie są zbyt słodkie, za to bogate w cenne składniki odżywcze, ponadto dostarczają energii na wiele godzin. Taka przekąska to znakomity wybór dla wszystkich sportowców, zarówno fanów bardziej wymagających sportów, jak i entuzjastów na przykład fitnessu.

Owady na słodko – skład

Robaki na słodko, w tym na przykład owady w czekoladzie, zawierają izomaltulozę (źródło glukozy i fruktozy) i liofilizowane owady. Ponadto mogą zawierać również pewne alergeny, takie jak sezam i migdały. Produkty w tej kategorii mogą zawierać również gluten i śladowe ilości orzechów. Warto zauważyć, że w przypadku osób, które są uczulone na pajęczaki bądź skorupiaki może wystąpić reakcja alergiczna na owady spożywcze.
Owady w czekoladzie i robaki wykorzystane do produkcji innych słodkich przekąsek są wytwarzane na terenie Unii Europejskiej. Takie owady posiadają odpowiednie certyfikaty, które informują o tym, że jako artykuł spożywczy spełniają wszystkie restytucyjne normy, które umożliwiają spożywanie ich przez człowieka. Warto zauważyć, że suszone owady spożywcze (także owady w czekoladzie) są niezwykle bogate w cenne składniki odżywcze, które mają pozytywny wpływ na działanie ludzkiego organizmu.

Słodkie przekąski z robakami

Zdrowe przekąski z robakami to ciekawa alternatywa dla osób, które bardzo lubią słodycze, ale jednocześnie chcą ograniczyć cukier i ilość spożywanych kalorii. To także znakomite rozwiązanie dla osób, które nie boją się nowych i unikalnych smaków i chcą spróbować owadów spożywczych. Warto zauważyć, że jadalne robaki nie są niczym nowym – na całym świecie w różnych krajach (głównie w Afryce, Azji i Australii) owady spożywa się od czasów prehistorycznych do dziś. Komisja Europejska nie tak dawno temu dopuściła legalną sprzedaż na terenie Europy.

Owady spożywcze to produkt przyszłości, który jest w pełni bezpieczny i zdrowy. Stanowi doskonały zamiennik mięsa oraz innych produktów posiadających duże ilości białka.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl