W tej kategorii oferujemy karmelowe lizaki z robakami. Pyszne i słodkie lizaki z różnymi owadami sprawdzą się znakomicie jako słodka przekąska lub prezent dla dziecka bądź osoby dorosłej, która uwielbia słodycze i nie boi się próbować nowych rzeczy. Oferowane przez nas lizaki to produkty tworzone ręcznie.
Wykonujemy je dokładnie i z dbałością o najmniejsze szczegóły. W zależności od kształtu lizaka i gatunku insekta ich waga może wynosić od 11 do 20 gram netto.
Lizaki z owadami – skład
Nasze lizaki zawierają cukier, glukozę, naturalny olejek owocowy oraz jeden bądź dwa rodzaje suszonych owadów, w tym: mącznik (tenebrio molitor), ciemnik brazylijski (zophobas morio), świerszcz domowy (acheta domesticus), karaluch argentyński (blaptica dubia) lub konik polny (dried grasshoppers). Lizaki z owadami mogą zawierać również alergeny: seler, liść selera (w mieszance przypraw organicznych), a także gluten. Ponadto osoby, które są uczulone na skorupiaki mogą być wrażliwe na proszek ze świerszczy.
Owady wykorzystywane do produkcji lizaków są produkowane na terenie Unii Europejskiej i posiadają niezbędne certyfikaty informujące o tym, że spełniają wszelkie restytucyjne normy, które pozwalają na spożywanie ich przez człowieka. Warto zauważyć, że produkt ten nie posiada wartości odżywczych, ponieważ klasyfikuje się go jako produkt ręcznie robiony, który nie musi posiadać określonych wartości odżywczych.
Dlaczego warto spożywać lizaki z robakami?
Lizaki z suszonymi owadami to interesująca alternatywa dla osób lubiących słodycze, które jednocześnie nie boją się nowych i oryginalnych smaków. Warto zauważyć, że jadalne owady są spożywane na całym świecie przez około 2 miliardy osób, głównie w krajach azjatyckich i afrykańskich, a nie tak dawno Komisja Europejska dopuściła sprzedaż tego produktu również na terenie Europy i Polski.
Obecnie jadalne owady uznaje się za nową żywność, produkty spożywcze przyszłości, które są bezpieczną i bardzo zdrową alternatywą dla mięsa oraz mięsnych produktów.
Rezygnacja z mięsa, chociaż częściowa, może przyczynić się do zmniejszenia problemu głodu na świecie. Ponadto produkcja owadów do jedzenia jest znacznie bardziej ekologiczna niż wytwarzanie czerwonego mięsa.